Tervendav toetus koduõppele

Eesti Haigekassa andis täna TLPL-ile üle 22 läptop arvutit, mis on mõeldud meie suurperede laste koduõppe toetamiseks. Arvutite üleandmisel läksime suurest liigutusest korraks isegi üksteisele lähemale kui 2 m. Piltidel arvuteid üle andmas Hendrik Rannala ning vastu võtmas Lea Vaabel. TLPL poolt tänukingituseks meenekalendrid.

Hea tegu sai teoks tänu Haigekassa ettevõtlikusele ning programmile igalekoolilapselearvuti.ee ja Teliale, kes arvutid puhastas ning neile alglaadimise tegi. Haigekassa antav tugi aitab vähemalt 22-s peres saada veel paremin hakkama koolitöödega. Tavaliselt kasutab meie peredes ühte arvutit ka vähemalt kaks last.

Haigekassa poolt üle antud arvutid on täpselt sobivad koolitöödeks ja internetis surfamiseks. Eelseadistatud on tavaline kontoritööks vajalik tarkvara. Samuti ei peaks lastel tekkima tahtmist ülemäära arvutitega mängida, kuna  need on kohandatud ikkagi õppetööks.

Vanematele soovime jõudu ning jaksu ka lastel silma peal hoidmiseks – vähemalt enne koroonakriisi olid enim internetis vaadatud pildid – kassid ning praetaldrikud. Aeg näitab, kas ja mis suunas need eelistused on muutunud.

Veelkord suured tänud Haigekassale! Nimeliselt täname Hendrik Rannala, Jüri-August Kirch, Kairi Zirk, Taavi-Toomas Ainla ja Evelin Trink Haigekassast ning Taavi Keedus, Minni Nool ja ennekõike Diana Lepits Teliast. Koos suudame palju!