Kanuumatk Keila jõel ja perepäev

Meie ühine perepäev ja kanuumatk jõuab järjest lähemale! Registreerimisvorm on liikmetele edastatud FB lehel. Registreeriminie lõppeb 04.08.2020 kell 20.00.

08.08.2020 perepäev koosneb kolmest osast: 1. Kanuumatk Keila jõel, 2. Ekskursioonid Keila lossis ja lossi pargis ning 3. õhtune piknik Merimetsa puhkealal koos ellujäämiskursuse, naeruteraapia ja sportmängudega.

OSALEJA INFO, võta kaasa:

  1. Oma Toidu ja jooginõud! – Oleme ökod!
  2. Igaks juhuks kuivad riided kõigile matkasellidele!
  3. Ujumisriided ja käterätikud.
  4. Sääsetõrjevahendid!
  5. Igaks juhuks plaaster vms.
  6. Rannas sportimiseks abivahendeid vms.
  7. Hea tuju.

NB! Keila-Joa ilmateade.  

KORDUVAD KÜSIMUSED:

1. Kuhu jäävad autod ja kuidas me need kätte saame?

Teekond on selline – sõidame alguspunkti, sinna jätame maha kõik kanuulised ning laeme maha varustuse. Edasi sõidavad autojuhid koos kanuumehega Keila-Joale, kuhu autod pargitakse. Kanuumees toob autojuhid tagasi ning siis on võimalik minna kanuudesse ja hakata sõitma. Nn. teised ja kolmandad kanuud saavad juba kohe jõele minna. Lõpliku plaani selle kohta, kuidas autojuhid jagunevad saame teha alates neljapäeva õhtust. Võimalik on ka mõned autod jätta Kailasse, sel juhul tuleb neil hiljem Keila-Joalt järgi käia. see ei ole pikk retk. – kogu ring on pool tundi.

2. Mis vanuses lapsi võib kaasa võtta kanuumatkale?

Kanuu matk on matk. Soovitus on võtta kanuusse ikkagi lapsed, kes on vanuses 3+ või 4+ see tähendab muuhulgas et kanuumatk kestab orienteeruvalt kuni 12.15-12.45ni nendel, kes teevad sporti. Kes Sporti ei tee ja võtavad rahulikult, võivad vabalt jõel veeta ka 3 – 4 tundi. Vahepeal ei ole liiga häid variante katkestamiseks. Distants ei ole füüsiliselt koormav.

Kui tahate kanuusõitu proovida väikelastega – 1, 2, 3 a vanust, siis pigem soovitaks tulla finishisse Keila-Joa poe taha, kus saab nende kanuudega, mis lõpetavad teha jõe peal väikese edasi-tagasi sõidu. Räägime selle eraldi kanuumehega läbi.

3. Kas väikelaste pileti eest peaks osaemistasu maksma?

Eeldame, et osalemistasu tasutakse laste eest, kes on perepäeva raames osalemas ekskursioonides või saavad osa toitlustusest. Süle- ja rinnalapsed on osalemistasu vabad.

4. Mitu inimest või last ühte kanuusse mahub?

Igas kanuus on standardselt 3 pinki. Keskmine pink on kõige laiem. See tähendab korraga mitut asja – mugav ja kiire on kanuuga sõita 2 inimesega – 1 ees ja 1 taga. Tagumine sõitja peab alati ka tüürima ning mõistlik on taha panna istuma tugev pereisa või jõuline ja suurem laps. Keskmisel pingil võib istuda kaks väiksemat last, kes võivad sõuda aeg-ajalt või ka üks laps, kes jaksab kogu aeg sõuda. Hakkama saab hästi kanuu, kus on näiteks 9 või 10 aastased lapsed igal istmel. Kui on valik siis mina paigutaks vanemad ja tugevamad lapseda alati tagumisele istmele.

5. Kas ikka päästeveste jagub?

Eestis on kanuumatkade standard, et kõikidele on ette nähtud päästevestid. Ka lastele. Väiksemaltele lastele (nii vanus kui füüsis) võivad vestid jääda “suureks”, kuid sellest hoolimata et kanuu laenutajal on ka laste vestid olemas. Vesti ülesanne kanuu matkal on võimaldada kergemat ujumist kaldani. kallas on Keila jõel üldjuhul lähedal – jõgi ei ole väga lai. Seega kõik saavad vestid.

Orienteeruv päevakava:

9.30 Kogunemine NB! ALGUSKOHT MUUTUNUD!!! Keila jõe ääres https://goo.gl/maps/Jtb2VbN3GWzYFiBSA. Viimased täiendavad ostud kõrval olevast Cirkle-K-st. NB! esimese otsa näksid kõigil enestel kaasa võtta!

10.00 Esimsed kanuud saavad vette ja alustavad sõitu Keila suunas. Mõned autojuhid on veel teel Keila ja Keila-Joa vahel.

12.15 alates – esimesed kanuud jõuavad Keila-Joale. Finishis ootab toitlustus.

13.30 Ekskursioon Keila-Joa lossis, esimene sats.

u. 14.30 u. Teine ekskursioon Keila-Joa lossis.

Liikumine Meremõisa autodega Keila-Joalt.

u. 16.00 avatud laager Meremõisa puhkealal. Toitlustus, mängud, ujumine.

u. 17.00 Naeruteraapia koolitus.

18.00-19.00 Laager jätkab, mängud ja toitlustus.

NB! Registreerimise link on kättesaadav meili kaudu!

Peva algus 08.08 kell 9.45 Keila jõe ääres: https://goo.gl/maps/Jtb2VbN3GWzYFiBSA

CirkleK tanklas võib veel viimaseid varusid täiendada!

Keila-Joal väljume kanuudest poe kõrval.

Õhtune tegevus rannas toimub Meremõisa RMK puhkealal: https://goo.gl/maps/iTHGUhCjYCsuffJe7

Seal provime hoida sissesõidu teest paremale. Leiad meid kollase telgi ja lippude järgi!